Gergi tavan bir çok mekanda ve iş yerinde kullanılan özel yapısı itibariyle her forma girebilen tavanlarda ve duvarlarda dekorasyon ve aydınlatma için kullanılan bir pvc kumaştır. Bu kumaşın kullanım amaçlarına göre çeşitleri vardır. Bunlar tamamen birbirlerinde zıt özelliklere sahip olsa da ortak özellikleri dekorasyon için kullanılmasıdır. Kolayca montajı yapılabildiği için hemen her yere uygulanabilir. Diğer bir değişle Gergi tavan bir çok alanda kullanılan germe tavan kumaşı ile gerilerek özel profilleri ile yapılan aydınlatma ve dekoratif amaçlar için kullanılan bir tavan modelidir. Bu tavan sistemleri ile yapılan mekanlar kendini daha çok ortaya çıkarır ve daha çok beğenilir. Modern çizgileri daha çok yansıtır.

Gergi Tavan Nasıl Uygulanır?

Bu tür tavan sistemlerinde öncelikle kullanılan kumaş kalitesi ve diğer malzemelerinin kalitesine dikkat edilmelidir. Kalitesiz bir ürün ise uygulama yapılırken yırtılma ihtimali yüksektir. Bu tavan sisteminin kumaşı uygulanırken özel profillerinin montajı doğru yapılmalıdır. Montaj esnasında tüm materyaller doğru bir şekilde yapılmalıdır. Böylece sorunsuz ve problemsiz bir uygulama yapılabilir. Kumaşlar bir sıcak hava brülörü ile ısıtılarak daha önce montajı yapılan profillere geçirilir. Böylece tavan sistemi uygulaması yapılmış olur.

Gergi tavan ile yapılan ofisler

Mekanlarda ve ortak yaşam alanlarında en iyi tavan dekorunu sunar ve çok iyi bir aydınlatma gerçekleştirir. Böylece daha şık bir ortam ile beraber daha iyi bir aydınlatmayı beraberinde getirir. Eğer düşündüğünüz bir tasarım var ise kesinlikle bu tasarıma bu uygulamayı katmalısınız. Tasarımlarınızı en iyi şekilde ortaya çıkaracak olan tavan sistemi gergi tavan sistemidir.

Gergi tavan sistemi özel profilleri ve fitilleri sayesinde tavan veya duvara montajı yapılmak suretiyle pvc membran kumaşların uygulanmasına denilir. Ülkemizde bunun diğer bir adı da Barisol tavandır. Aslında barisol bir markadır. Fakat ülkemizde ve halk arasında gergi tavan değilde barisol  tavan olarak da telafuz edilmektedir. Bu tür tavan uygulamalarında arkasına aydınlatma için LED aydınlatma teknolojisi kullanılır. Eğer böyle bir uygulama olur ise buna ışıklı germe tavan sistemi denilir. Led uygulanmasının en büyük sebeplerinde birisi hem ucuz olması hemde çok uzun ömürlü olasıdır.  Ayrıca çok büyük enerji tasarrufu da sağlamaktadır.

Gergi tavan

Gergi tavan sistemi

Gergi tavan profilleri ile bir çok proje tavanları ve duvarları özel olarak tasarlanmış ve estetik bir bakış açısı kazanmıştır. Pvc kumaşın esnekliğinden yararlanılarak uygulanan mekanlarda mükemmel pürüzsüz sonuçlar elde edilir. Bamax germe tavan profilleri ve germe tavan kumaşları hemen her projede kullanılabilmek içi amaçlanmış ve ona göre tasarlanmıştır. Germe tavan profilleri ile hem yuvarlak daire (yuvarlak) veya üçgen kenarlı ve köşeli şekiller tasarlanabilir. Ve hatta 3 boyutlu şekiller tasarlanmış ve uygulanmıştır. Gergin tavan kumaşlarımız esnek olduğundan istenilen forma girebilme özelliğine sahiptir.  Gergin tavan kumaşlarının esnekliği sayesinde profilleri de ona göre esnek tasarlandığı için her cm inden kıvrımlar veya keskin köşeler elde edilebilir. Bu nedenle hemen her şekle uygulanabilmektedir. Gergi tavan belgeleri ni inceleyebilirsiniz.

İç Mekan Aydınlatmasında Gergi Tavan Sistemi ve Önemi

Bu ürün hem aydınlatma için kullanılır hem de dekoratif amaçlar için de kullanılır. Ürünün hafifliği ve her forma girebilme özelliği sayesinde tavan dekorunda en çok kullanılan bir materyaldir. İç mimarların bu ürünün her tasarıma uyarlanabilmesi sayesinde ve fiyat konusunda uygun olası ile hemen her tasarımlarında kullanırlar. İç mekanların en modern çizgilerini bu tavan modelleri ile yansıtabilmektedirler. Böylece hem daha modern bir tavan elde edilir hem de diğer tavan fiyatlarından % 55 lere varan bir kazanç elde edilir. Bu kazanım da hem iç mimara  hem de müşterisine yansır. Uygulanabilirliği ile de en önce tercih edilme sebebidir. Sizde modern ve dekoratif bir tavan isterseniz kesinlikle bizimle iletişime geçmelisiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizlere en uygun fiyat ile en hızlı üretimi sağlayacaklardır.

Gergi Tavan Nedir? gergi tavan ofis uygulaması, ofis dekorsyonları

Gergi Tavan Ofis uygulamaları, gergi tavan, germe tavan, Gergi Tavan Nedir?

Gergi tavan modelleri

Germe tavan dekor amaçlı kullanıldığı ve aydınlatma amaçlı kullanıldığı için bir çok birbirinden farklı modelleri vardır. Bu gergi tavan modelleri kendi özel yapısı gereği farklı isimler ile ayrışır. Bu modeller uygulama yapılacak yerin dekoru ve tasarımına göre ve kullanım amacına göre seçilebilir. Örnek verecek olursak kalabalık bir mekan ise ve gürültülü ise Akustik germe tavan kumaşı  seçilir. Eğer parlak ve lake bir görünüm istenirse Lake doku kumaş seçilebilir. Eğer aydınlatma ile beraber bir dekor seçilir ise bu sefer ışıklı doku kumaş seçilir. Dahada fütüristik bir tasarım içeriyorsa bu defa her kumaş kullanılabilir ve ortaya 3 boyutlu bir tavan dekoru da çıkabilir.

Gergi tavan profilleri neden çok önemlidir.?

Gergi tavan profili ile bir çok proje tavanları ve duvarları özel olarak tasarlanmış ve estetik bir bakış açısı kazanmıştır. Gergi tavan profilleri ve germe  tavan kumaşları hemen her projede kullanılabilmek içi amaçlanmış ve ona göre tasarlanmıştır. Gergin tavan profilleri ile hem yuvarlak daire (yuvarlak) veya üçgen kenarlı ve köşeli şekiller tasarlanabilir. Ve hatta 3 Boyutlu şekiller tasarlanmış ve uygulanmıştır. Germe tavan kumaşlarımız esnek olduğundan istenilen forma girebilme özelliğine sahiptir.  Streç tavan kumaşlarının esnekliği sayesinde gergi tavan profili de ona göre esnek tasarlandığı için her cm inden kıvrımlar veya keskin köşeler elde edilebilir. Bu nedenle hemen her şekle streç tavan kumaşları uygulanabilmektedir.

Gergi tavan bakımı nasıl olmalı?

Gergi tavan bakımı nasıl olur? Gergin tavan bakımında nelere dikkat edilmelidir. Gergi tavan bakımı hangi periyodlar ile yapılmalıdır.? Tavan sistemlerinde genel olarak bu tür sorular ile karşılaşırsınız. Bu tür sorularınız için sizlere cevaplarını veriyoruz. Biz uzman ekip  ve ekipmanlarımız ile sizlere bu tür bakımları 7 gün 24 saat hizmet sağlamaktayız.

Gergi Tavan Şartları ve Şartnamesi

Eğer gergi tavan üretiminde ve uygulamasında kaliteli ve sorunsuz bir çözüm arıyorsanız! Gergi tavan şartnamesi ile bu şartnameye uyulmalıdır. Tekliflerinizi ekteki şartnameye göre alın kesinlikle sorun yaşamayın. Teknik özellikler, uygulama garantisi, çeşitli üretim ve kalite sertifikalar hayat kurtarır, cebinize kar bırakır ve sorunların önüne geçer. Size teklif edilen tüm ürünler Avrupa Birliği Ülkelerinde montaja hazır üretilmiş olmalıdır. Biz bunları karşılıyoruz.

Yurt içinde üretim yapılması durumunda; Sanayi Bakanlığı belgeleri, üretim sertifikası ve kapasite raporuna sahip firmaların ürünleri ile teklif edilebilecektir. Üretim yapan firmanın şartnamenin karşılandığına ilişkin onayı olacaktır. Merdiven altı tabir edilen yöntemler ile yapılan ürünler teklif edilmeyecektir.

PAYLAŞ