Anasayfa » Gergi Tavan » Evim Evim Güzel Evim

Evim Evim Güzel Evim

Kategori Gergi Tavan 0

 Herkesin evi kendisine güzel gelir, o ev içinde mutlu ise? Evinizin içinde mutlu olmak, dostlarınızın mutlu olması çok önemlidir. Çünkü olsa insan sosyal bir canlıdır. Tek başına hiç bir insan mutlu olamaz. Mutluluğunu dostlarıyla paylaşmak ister. Bu yüzden yaşadığı ortamı değiştirip, güzelleştirir.

Evinizi güzelleştirmek için dekorasyon çok önemlidir. Yaşamınızı kolaylaştıran, yaşamdan zevk almanızı sağlayan birçok aksesuar vardır. Koltuklarınız, dolaplarınız, masalarınız, kitaplığınız gibi, mobilyalarınız sizi rahatlatabilir fakat tavanlar ve duvarlar boş olduğunda orası herhangi bir yer olur, orası sizi temsil etmez. Bizi temsi etmesi için nostaljik bir ortam olması gerekir. Sizi yansıtması gerekir. Yaşadığınız dört duvarı kendinizin cenneti yapabilirsiniz.

Aslında Gerilmiş Tavanların tarihi çok eskidir, antik çağa kadar uzanır. O çağlarda da tavandan toz toprak düşmesin diye tavana bez örtülürdü. Antik Roma ve Helen kültüründe de tavan yüzeyi  ipek kumaşlar ile dekore edilmiştir. Ancak su , nem, toz toprak birikmesi ile kumaş sarkmakta ve sürekli değişmesi gerekmekteydi. Yüzyıllarca Ermenistan halkı pamuklu kumaşı, önce su, tebeşir emülsiyonu emdirilip kurutularak pürüzsüz zemin elde edilerek tavana uygulanıyordu.

İlk Gergi Tavan 1960 larda İsveç te ortaya çıkmıştır. Çok büyük ilgi çekince tüm dünyaya yayılmıştır. Şimdi ise dünyanın gözde dekor ürünüdür.

HD Germe tavan uygulamaları, HD kalitesinde UV baskı yapılarak uygulanan gergi tavan sistemine denir.

HD Gergi tavan sistemi, ışıklı doku gergi tavan, özel aparatları ile gerilirken arkasında led lambalar ile aydınlatma sistemidir. Barisol tavan uygulamalarında, homojen, derinlik sağlayan, gün ışığı aydınlatmalı veya dimer ayarlı RGB renk değişim sistemleri başarıyla uygulanabilmekte.

Barisol tavan sistemi çok geniş çeşitleri ve düşük maliyetli gergi tavan sistemi ile iç mimarların en önemli tercihidir. İstenilen mesajı direk olarak ileten, sağlıklı,  toz tutmayan,  sudan, nemden etkilenmeyen, temizlenebilir, yangında alev almayan, güvenli,  esnek, estetik, ultraviyole ışınlardan etkilenmeyen, çatlama ve ayrılma yapmaz, gerektiğinde sökülüp tekrar takılabilen çok özellikli bir üründür.

Dünyada da Germe Tavan Uygulamaları çok rağbet görmüştür. Amerika ve Avrupa da binlerce büyük şirket binalarında, otellerde, okullarda ve devlet kurumlarında, güvenle kullanılmaktadır.

Evinizde resimleriniz HD kalitesinde resimlerle duvarlarınıza kaplanır, köyünüzün,  sokağınızın veya güzel bir manzara ile evde yaşamak insana huzur verir. Yaşama sevinci kazandırır. Dostlarınız evinize geldiği zaman size yaşadığınız ortam bir saygınlık kazandırır.

Barisol tavan uygulaması yapılmış evler,  yaşam kalitenizi arttırır.

PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.