Anasayfa » Genel » Gergi Tavan Çeşitleri

Gergi Tavan Çeşitleri

Kategori Genel, Gergi Tavan 0

Gergi Tavan Çeşitleri ile birçok ev ve  iş yeri mükemmel dekorlara kavuşmuştur. 

Gergi tavan, iki bileşenden oluşmuş oldukça hafif, her forma girme özelliği olan, rengli, modern asma tavan sistemidir. Çok kolaylıkla dikdörtgen,kare,dalgalı ves. olmak üzere istediğiniz şekilde girebilme özelliğine sahip olan bu sistem diğer adıyla germe tavan ve ya gerilmiş tavan isimleriyle kullanılmaktadır. Çok hafif ve pritik olma özellikleri ile beraber ,a ynı zamanda kolaylıkla temizlenebilme özelliği de vardır. Kullanıdığınız diğer tavan modelleri gibi her sene boya ,bakım istemeyen bu tavan sistemi yaygına dayanıklıdır,su geçirmemek özelliğine sahiptir,hijjeniktir. Kullanılan her hangi alana estetik güzellik vermekle beraber, hijenik olması ile aynı zamanda sağlıklı bir ortam sağlar. Yanmazlık belgesine sahip olan gergi tavan sistemleri,esnektir ve çok kolaylıkla  hiç zaman almadan ve fazla çaba sarf etdirmeden istediğiniz yere rahatlıkla uygulanabilir bir özelliğe sahib sistemdir. Nasıl ve hangi tasarımda yapılacağı tamamen sizin hayal gücünüze dayanan germe tavan çeşitleri, sadece tavana değil ,aynı zamanda duvarlara da uygulanabilir.Çok fazla renk , şekil ve ışık seçeneklerine sahib olan gergi tavan sistemleri, her çeşitte müşteri zevkine çok kolaylıkla uyum sağlamaktadır.Çevre profili ve polivinil klorürden yapılan germe tavan sistemleri m2 ye 200gr ağırlığındadır. Yani çok hafiftir.Fazla çeşite sahip olan Barissol tavan sistemlerinin bir kaçını size tanıtmak istiyoruz.

Gergi tavan çeşitleri:

  • Fiberoptik gergi tavan. Boyuna göre içinden ışığın kolaylıkla yönlendirilebilen plastik ve ya cam fiberden oluşan bir optik sistemdir.Diğer bir isimle Optik Fiber diğer malzemelere oranla daha uzun mesafelere uygulanabilme özelliğine sahiptir.Veri iletişimi daha hızlı olan fiberoptik gergi tavan , metal kablolar kullanılmadığı için,bunun yerine fiber kablolar kullanıldığı için daha az kayba neden olur ve elektromanyetik etkileşimlerden etkilenmeyen bir çeşittir.Optik fiber gergi tavan,bir çok sensör ve benzer uygulamalarda kullanılmaktadır.
  • Akustik gergi tavan. Akustik gergi tavan sistemi diğer çeşitlerden özel küçük delikleri sayesinde ses ve gürültüyü emip sakin bir ortam sağlama özelliğine sahiptir.Bu germe tavan sistemi tüm gergi tavan çeşitleri gibi kolaylıkla şekilden şekle girebiliyor.Kullanacağınız alanda hem aydınlatma,hem de dekoratif amaçla kullanabilirsiniz.Akustik gergi tavan en çok gürültülü alanlarda kullanılmaktadır. Hem gürültüyü ortadan kaldırmakta ,hem  de güzel bir tasarım yaratmaktadır.
  • Transparan gergi tavan. Diğer bir adıyla söylesek şeffaf gergi tavanın en büyük özelliklerinden bir tanesi ışık kaynağını göstermeden ışığı homojen bir şekilde dağıtmasıdır.Bu sistem uygulandığı yerin her köşesinde ışığı eşit bir şekilde dağıtır.Sadece bununla kalmıyor ,aynı zamanda taransparan gergi tavan sistemi özerine   dijital baskı da uygulanabilir özelliğe sahiptir ki,bu da uygulanmış alanlara ayrı bir tarz katıyor.
  • Lake gergi tavan.Diğer bir adıyla Işıklı gergi tavan,su elektrik ,network ves. gibi kablolarınızın saklanmasında yardımcı olur.Bu sistem ,tüm tavan malzemelerinde çok daha esnektir ,hafiftir.istediğiniz alana çok kolaylıkla uygulanabilir.Işıklı gergi tavan ısı ile sesin izole edilmesinde yardımcı olur.Ayna effekti yaratma gibi bir özelliğe sahip olan Lake gergi tavan,aydınlatma ile aynı zamanda tavanda yansıma efektleri olusturur.

 

Siz de gergi tavan çeşitlerinden faydalanmak istiyorsanız hemen bizi arayın.

PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.