Anasayfa » Gergi Tavan » Gergi Tavan Güngören

Gergi Tavan Güngören

Kategori Gergi Tavan 0

Gergi Tavan Güngören sistemin genel olarak baktığımızda kalite ve profesyonel ekip ön plana çıkıyor. Bu ekip Güngören ve tüm semtlerinde dekor ve tavan aydınlatmaları konusunda hizmet vermektedir.  Güngören gergi tavan sistemi şaşırtıcı ve yaratıcı tasarımlar sunuyor.. Güngören ilçesi bu bölgenin incisi ve yükselen değeri Güngören’de Gergi Tavan üretimine başladığımız uygulama ile Güngören ilçesinde evlere ve mekanlara harika dekorlar sunmaktayız.

Gergi Tavan Güngören de dekoratif sistemleri

Gergi tavanlar montajlama yolu ile uygulanır. Montajlama içerisinde soğuk montaj işlemi adı tanınan bir işlem de vardır. Nedir bu soğuk gergi tavan montajı? Nasıl yapılır bir bakalım isterseniz..

Kaplamanın soğuk montajı – tam olarak bunun anlamı, kumaşın sabitlenmesi ve gerilmesi yöntemidir. Tavan uygulamak için iki yöntem vardır: zıpkınla sabitleme veya zıpkın olmadan sabitleme. Zıpkın teknolojisi kullanarak bir gergi tavanını uygularsanız, özel bir bağlantı elemanı olan kablo demeti çevresi için kaynak yapılır ve onu örtmek için kullanılır. Bu tür bir montajda, filmin gerileyebilmesi için ısıtılması ve gerekli uzunluğun elde edilmesi gereklidir. Soğutulduktan sonra gerilmiş film ideal boyutuna geri döner ve pürüzsüz bir şekil alır.

Montaj profilinin kenarına sabitlenmiş filmin veya kumaşın özel birleşimlerinin yardımıyla montaj araçlarının sabitlenmesinin yöntemi. Bu yöntem sayesinde, film uygulama öncesi ısıtılması gerekmez. Isıtma olmadan bile çok kolay uygulanabilir. Montaj işleri manuel germe tarafında yapılır. Gerektiğinde, kaplamanın bazı kısımları inşaat kurutma makineleri kullanılarak ısıtılabilir.

Gergi Tavan Güngören uygulamaları ve avantajları:

Germe tavanını uygularken bazı problemler ortaya çıkabilir. Gergi tavan ısıtıcı cihazları ile sorunlar yaşanabilir. Kumaş ısıtıldığında sadece kumaş ısıtmasıyla olmaz. Aynı zamanda odanın sıcaklığı 40 dereceye yükseltilmesi gerekir. Böylece kumaşın gerilme sıcaklığına ulaşılmış olur.

Soğuk montajın dezavantajları:

Soğuk kurulumda dezavantajların yanı sıra avantajlar da vardır. Aslında birtakım avantajlar vardır, ancak size en önemli dezavantaj hakkında bilgi verelim. En önemli dezavantaj herhangi bir şekilde yeniden monte edilememesi. Soğuk soğuk kurulum yöntemiyle bir gerilme tavanınız varsa, bu tavan istenen nedenden dolayı söküldüyse, bu tavanı tekrar monte etmek mümkün olmayacaktır. Bunun için malzeme profili sağ kenarda özel cam boncuklarla sabitlenir ve daha sonra kesilir. Daha sonra bu boncuklardan kaplamayı çıkarırsanız, tekrar düzeltmek mümkün olmayacaktır.

 

PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.