Anasayfa » Gergi Tavan » Gergi tavan modellerinde baskının önemi

Gergi tavan modellerinde baskının önemi

Kategori Gergi Tavan 0

Gergi tavan modellerinde baskının önemi gergi tavan kumaş kalitesi kadar dikkat edilmelidir. Sektörümüzdeki bir çok firma veya kurum bu tür noktalara dikkat etmeye çalışmaktadır. Fakat uygulamalarda görüldüğü üzere gergi tavan baskısının pek de dikkat edilmediği anlaşılmaktadır. Bamax gergi tavan olarak biz tüm baskılarda yüksek kalitede baskı yaparak ve en ince ayrıntıları dahi gözden geçirerek dikkat etmekteyiz. Tüm ürünlerimiz kalite kontrolden geçmeden asla müşterilere gönderilmez. Hem baskı hem de fitilleme de en ince ayrıntılara kadar dikkat etmekteyiz.

Digital printing stretch ceiling systems

Gergi tavan modellerinde baskının önemi ve dikkat edilmesi gereken püf noktaları

Bir çok mekanda gergi tavan uygulaması son yıllarda yaygınlaşmıştır. Bu yaygınlaşma ile beraber uygulamalarda küçük de olsa uygulama hatası ve üretim hataları olabilmektedir. Bamax gergi tavan markası olarak biz bu hataları Sıfır’a indirmeyi hedeflemeyi seçiyoruz. Tüm baskı ve üretim sürecinde sıfır hata ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Öncelikle tüm üretim sürecinde belirli kriterlere dikkat edilmelidir. Bu kriterleri sizler için aşağıda sıralayabiliriz.

  1. Gergi tavanın tüm modellerinde öncelikle kumaşın kalitesine dikkat edilmelidir.
  2. Gergi tavan modellerinde baskının önemi çok önemlidir. HD kalitesinde bir baskı teknolojisi kullanılmalıdır.
  3. Baskı yapılan kumaşı fitillemeye alırken dikkatlice ve buruşturmadan alınmalıdır.
  4. Fitilleme işlemi sırasında dikkatli olunmalı ve sıfır hata ile fitilleme yapılmalıdır.
  5. Fitilleme için seçilen gergi tavan fitilleri kaliteli olmalı ve iyi yapışmalıdır.
  6. Fitilleme işleminden sonra kesinlikle kalite kontrol sağlanmalıdır.
  7. Ambalajlamaya dikkat edilmelidir. Uygulanacağı yere transferinde iyi bir ambalajlama yapılmalıdır.
  8. Uygulama alanına geldiğinde ambalajlanan gergi tavan kumaşı dikkatli bir şekilde açılmalı ve ortamın sıcaklığı en az 23 ile 25 derecelerde olmalıdır.

Bu sıcaklık sağlandıktan sonra artık gergi tavan kumaşı gerilmeye ve montaja hazır haldedir. Gergi tavan ısıtıcısı ile bu kumaş uzaktan biraz ısıtılarak gerilebilir. Montajda fitiller yerlerine gergi tavan spatulası ile oturtulur. Böylece gergi tavan montajı bitmiş olur. Tüm bu işlemler çok önemli olup yüksek derecede dikkat edilmesi gerekir. Dikkat edilmeyen kumaşlar ileride kesinlikle sorun yaratacaktır.  Bu sorunlarla karşılaşmamak için kesinlikle yukarıdaki yazılı olan tüm aşamalara tek tek dikkat edilmelidir.

PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.