Anasayfa » Gergi Tavan » gergi tavan nedir » Gergi Tavan Nedir?

Gergi Tavan Nedir?

Gergi Tavan Nedir?

Gergi tavan nedir? Gergi Tavan deyince aklınıza ne geliyor?  Bu uygulamaya sadece bir parça ürün olarak ele alamayız. Tamamen bir bütün olarak nitelendirmek gerekir. Çünkü gergi tavan hem dekor için kullanılan hem de aydınlatma amaçlı kullanılan bir kaç parçanın bir araya gelmesi ile oluşur. Bunları sıralarsak gergi tavan kumaşı, gergi tavan fitili, gergi tavan profili ve eğer aydınlatma kullanılacak ise gergi tavan ledleri dir. Bu ledler de kendi içinde farklı özellikleri olan aydınlatma amaçlı kullanılan ürünlerdir. Bundan dolayı bir bütün olarak ele almalıyız.

Gergi tavan nasıl yapılır?

Öncelikle uygulanacak bölge yani tavanın tümüne yoksa bir bölümüne mi bu belirlenir. Bu belirlendikten sonra buraya uygulanacak kumaş çeşidi seçilir. Bunlardan seçim yapılırken aydınlatma olacak ise transparan yani ışıklı doku gergi tavan seçilir. Çünkü bu kumaş ışığı güzel bir şekilde soft olarak aşağı verir. Diğer kumaşlar ışığı geçirmediği için aydınlatma sistemlerinde kullanılmaz. Bundan dolayı kumaş tercihi okey lenir. Daha sonra buraya uygulama havuzu yapılır.

Gergi tavan fitili.

Gergi tavan fitili kumaş ile profile geçerek tutan bir fitil cinsidir. Bu fitil plastiktir. Isıtılarak gergi tavan kumaşına kaynak yapılır. Daha sonra uygulanacak profile spatula yardımı ile geçirilir. Böylece gergi tavan kumaşı montajı gerçekleşir.  Bu da alçıpan ile gergi tavan profilleri ile yapılır. Profiller montaj edildikten sonra gergi tavan kumaşı bu bölgeye ısıtılarak profillerine geçirilir. Böylece tavan sistemi ortaya çıkar.

Tavan Dekorasyonlarında Gergi tavanı Özetleyelim.

Eğer kısaca özetlemek gerekirse şöyle özetleyebiliriz. Hayal edebildiğiniz her şeyin yaşam alanlarınızda hayat bulduğunu düşünün. Gergi Tavan Nedir; Bu nasıl mümkün olabilir? veya mümkün olursa nasıl bir dekor veya şekil ortaya çıkar?  Gergi Tavan veya Germe tavan sistemleri ile hem yatay hem de dikey alanlarda üç boyutlu harika dekorlar oluşturmanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey konusunun uzmanı barisol tavan sistemini uygulayan profesyonel bir firma ile çalışmanız. Yaşadığınız alanlara derinlik katacak, görsel bir şölene dönüştürecek, hem evinizdeki dekorasyonunuz ile uyumlu olacak ve misafirleriniz veya müşterilerinize keyifli anlar yaşatacak bu yeni sistem sadece hayal gücünüzün sınırlarına kalacak şekilde üretilebiliyor.

Gergi tavan uygulaması uzmanlık ister

Uygulaması ustalık ve profesyonellik isteyen, özel malzemeler ve uygulamalar ile yaşam alanlarınızı daraltmadan genişleten, ufkunuzu açan bu yeni sistem de aklınızda ki tasarım öncelikle dijital ortamda oluşturulur. Arkasından özel baskı teknikleri ile dijital baskı işlemi özel bir kumaş üzerine geçirilir. Gergi Tavan Nedir ?; Uygulamanın yapılacağı tavanda özel gergi tavan profilleri ile ön montajlama işlemi yapılır. Arkasından özel baskı ile hazırlanmış kumaş bu profillere geçirilerek germe işlemi yapılır, uygulanacak tasarım veya kumaşa göre ısıl işleminde kullanılabileceği bu teknik ile germe tavan tamamlanmış olur. Artık size kalan bu harika tasarımın keyfini çıkarmak ve misafirleriniz veya müşterileriniz için ortaya çıkan bu nezih ortamda mutlu dakikalar geçirmektir. Barisol gergi tavan sistemleri olarak piyasada bilinen bu yöntem için pvc tavan sistemi veya gergi tavan sistemi de denilmektedir. Avrupa ve Amerika da Stretch Ceiling olarak geçen bu sistem uzun yıllardır uygulanmaktadır.

Gergi tavan nedir, gergitavan, germe tavan, gergi tavan, gergi tavan nedir?

 

 

PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.