Anasayfa » Gergi Tavan » Gergi tavanlar

Gergi tavanlar

Kategori Gergi Tavan 0

Gergi tavan sadece günümüzde  şıklığıyla  değil tarihten bu güne  kadar da  gelişimiylede  incelenmesi gereken gergi tavan  sistemleri dünyanın ilk  tavan  özel dekarasyon  çeşidi  olarakda  bilinmektedir. Dünyanın bir  kaç  ülkesinde  Roma, Yunan ve  Mısır uygarlıklarında  ki  zengin  kişiler  oturdukları  konakların salonlarının  daha  gösterişli  durması  için  ipek  kumaştan  germe tavan yaptırırlardı. Fakat  ipek  kumaştan  yapılan  germe  tavanlar  tam  olarak  gerilemediği  için  zamanla  sarkar,zarar görür  ve  renginde  solmalar meydana gelirdi. Teknolojinin hızla gelişimi sayesinde  germe  tavanlar da  gelişti  yerini  gergi  tavana  bıraktı. Günümüzde  ki PVC memboranlarla birlikte  hijyenik, streil yalıtımı sağlayan ve  şıklığı  artıran  bir  hal  aldı. Gergi  tavanın şıklığı esnek  yapıya  sahip  olması ve güvenilir  olması  ile  birlikte fiyat  avantajıyla  birlikte  en  çok  tercih  edilen  dekoratif  aksesuarlardan  birisi olmasını  sağlamıştır. Gergi  tavan  sıra dışı  yapısıyla  birlikte ısıtılarak  istenilen  forma  girebilir. Tüm  geometrik tavanlara  uyumlu  bir  şekillde  montaj  yapılabilmektedir.Estetiği  sayesinde her projede  kendine  has tavan  ve duvarlarda özgün tasarım imkanı  sunar. Tavanlarınızın sistemi  her  ne  olursa  olsun  kolayca  uygullanabilir.

  Gergi  tavan  rahat  temizlenebilirliği, toz  tutmaması, nem-su gibi  etkenlerden  etkilenmemesi gibi  özelliklere  sahip  olup uzun bir  süre  kullanabileceğiniz  bir  sistemdir.Gergi tavan microsorber  dokusu  sayesinde  ses yalıtımı  sağlar. Dışarıdan  gelecek sesleri önleyerek daha sakin bir  ortam yaşamanızı sağlar. Esnek  olması sayesinde  deprem  ve  sarsılmallarda  asla  zarar  görmez ve  ilk  gün  ki  özelliğini yıllar  geçsede korumaya  devam  eder. Bir  diğer  özelliği  ise  yanmamasıdır. Oluşabilecek bir yangına  karşı  koruma  emniyetini  sağlamaktadır.

Gergi  tavanınızı istediğiniz  gibi aksesuarla  süsleyebilirsiniz ısı  yalıtımı sayesinde  ise  içerideki  sıcaklığı  korur. İstediğiniz  şekilde  tamamen  sizin  zevkine  göre  transparan, mat lake, parlak  lake, süet  doku gibi seçenekleri  barındırarak  istediğiniz  şekilde  yapılabilmektedir. Tavanlarınızın daha  şık  bir  görünümünü sağlayarak  evinize  renkler  katabiliriz. Uzun bir  süre  kullanabilceğiniz  darbellere  karşı  dayanıklı  renginde  solma  yapmayan  Gergi  tavan istediğiniz şekilde  dijital  resimlerle  de  süsleyebilirsiniz. Evinizin tüm odalarında kolaylıkla da uygulanabilmektedir.

PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.