Anasayfa » Gergi Tavan » Hastane tavanlarında gergi tavan uygulamaları

Hastane tavanlarında gergi tavan uygulamaları

Kategori Gergi Tavan 0

Sağlık bakanlığına bağlı tüm devlet hastanelerinde, tavan aydınlatmaları olarak gergi tavan ve asma tavan sistemleri kullanılmaktadır. Hastanelerin özel alanlarında ve muayene hanelerde, Ameliyat hanelerde ve steril ortama ihtiyacı olan tüm hastane alanlarında uygulanmaktadır. Hastanelere o kadar çok hasta giriş ve çıkışı olur ki bu durumlarda tüm alanların steril olması şarttır. Peki neden böyle önemli sterile ihtiyaç olan yerlerde gergi tavan kullanılır.? Cevabı çok basittir. Çünkü gergi tavan kumaşları tamamen hijyenik bir yapıya sahiptir.

Hastanelerde gergi tavan dekoru
Hastanelerde gergi tavan dekoru

Anti statik özelliği ile toz ve kir tutmaz. Anti bakteriyel özelliği sayesinde ise asla içerisinde mikrop barındırmaz. Böylece bakteri ve mikrop tutmaz. Hastaneler için ve steril ortamlar için en ideal tavan dekoru ve tavan aydınlatma sistemidir. Bu tavanların en büyük özellikleri ortamı mükemmel derecede aydınlatması ve bu aydınlatmada asla gözleri yormaz. Çünkü Soft bir ışığa sahiptir.

Hastane tavanlarında gergi tavan uygulamaları
Hastane tavanlarında gergi tavan uygulamaları

Muayenehanelerin tavanlarına gergi tavan uygulamaları ortamın daha steril ve hijyenik olmasını sağlar. Bir mekanın veya muayenehanenin hijyenliği ve sterilliği önce zeminden başlar ve tavanda biter. Bunun için kesinlikle böyle bir uygulamayı muayenehanelerde kullanılmadı şarttır. Bu gergi tavan kumaşları istenildiği takdirde kolaylıkla daha silinebilir ve temizlenebilir. Ameliyathanelerde ve diğer alanlarda olası bir olaydan tavanlar kirlenirse eğer normal bir tavanın temizlenmesi zordur. örnek verirsek tavana kan veya buna benzer bir şey sıçradığında tavan bunu hemen emer.

Hastane koridorlarında gergi tavan uygulamaları
Hastane koridorlarında gergi tavan uygulamaları

Fakat tavanlar eğer gergi tavan sistemi ile yapıldıysa bu olayın aksine asla emmez.Islak bir mendil yardımı ile silebilirsiniz. Hepsi bu kadar. Hemen silinebilir. Böylece daha steril ve hijyenik olur. Sağlık sektöründe bir çok mekanda ve ortamda hem tavan hemde duvarlar için kullanılan gergi tavan pvc kumaşları kullanılabilir.

PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.