Anasayfa » Gergi Tavan » Akustik Gergi Tavan » Hastanelerde gergi tavan uygulamaları.

Hastanelerde gergi tavan uygulamaları.

İnsan hastaneye düştüğü zaman, morale çok ihtiyacı olur. Hastanede, gelen hastaların durumu, koşturmalar, hastanedeki diğer insanların gürültüleri, hastaları yorar, moralini bozar. Bu yüzden hastaneye sağlam girenler bile, hasta çıkar dendiğini duymuşsunuzdur. Hastanın sakin, huzurlu, kendini güvende hissedeceği bir ortama ihtiyacı vardır.

Eskiden hastaneler bakımlı değildi, zaman ilerledikçe hastanelerde gelişmeye başladı. Son zamanlarda hastaneler sadece ameliyat yapılan, hasta muayene edilen, tahlil yapılan yerler olarak görülmüyor. Artık görselliğe de önem verilmekte.  Özel hastaneler aynı zamanda ticarethanedir. Para kazanması gerekir. Sadece en iyi doktorları işe almak yetmediği için artık görselliğe de önem verilmekte. Modern bir hastanenin dekorasyonu da modern olmalı. En son yenilikler uygulanmalıdır. Gergi Tavan ve gergi duvar uygulamaları da bu konuda en gelişmiş sistemdir.

Akustik Gergi Tavan sistemleri, bu iş için mükemmel bir dekorasyon ürünüdür.  Akustik Germe Tavanın özel dokusu ve küçük delikleri sayesinde harika bir akustik sağlar. Gürültülü ortamlara uygulanan akustik Germe Tavan kumaşları, ses dalgalarını emerek enerjiye dönüştürür. Ortamı %10 kadar ısıtmaktadır. Emdiği sesleri geri yansıtmaz  %90 emer.  Aynı zamanda diğer gergi tavan sistemleri gibi esnekliği sayesinde şık ve estetik görünüm sağlar. Bir metre kare alana düşen gergi tavan kumaş ağırlığı metre karesi 200 gramdır. Metre kareye 150 kiloya kadar dayanıklıdır. Sağlığa zararlı maddeler içermediği gibi anti bakteriyeldir. Mikrop barındırmaz. Anti septiktir, toz tutmaz. Bu sayede germe tavan hastanelerde önemli bir dekorasyon ürünüdür.

Akustik  gergi tavan özelliğine göre 10 yıl garantilidir, renginde solma olmaz.

Konusunda uzman Barisol akustik gergi tavan uygulamalarında da çok başarılıdır. Birçok hastanelerde, muayenehanelerde, kendini ispatlamıştır. Akustik gergi tavan sistemleri hastanelerin inşalardaki algısını değiştirmiştir. Hastaların psikolojik olarak daha çabuk iyileşmesini sağlamıştır. Bu sayede hastanelerin saygınlığı artmıştır.

PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.