Anasayfa » Gergi Tavan » Dijital Baskı Gergi Tavan » Kafelerde sıcak ortam.

Kafelerde sıcak ortam.

Kafeler insanların, özellikle gençlerin ziyaret ettiği, arkadaşlarıyla buluşup, sohbet ettiği mekânlardır.

Kafe kelimesi Türkçeden, Fransızcaya kahve kelimesinin değişerek geçmesinden oluşmuştur.

Avrupa da kahvenin tüketilmeye başlaması, alkol almayan insanlara, sosyal faaliyetleri için barlara alternatif mekân sağladı. 1550 de ilk açılan kahvelerden sonra 1600‘ler de İtalya, Fransa ve Almanya da kafeler açılmaya başlamıştır. Daha sonraki yıllarda İngiltere de coffeehouse adıyla açılmışlardır. Haber, tartışma ve siyasi grupların buluşma yerleri oldu. Kafelerde sigorta, gemi, mal ve hatta nadiren de köleler alınıp satılmıştır. Düşünürler, sanatçılar müdavimi oldukları kafelerde görüş ve eserlerini sunarlardı. Kafeler mektup ve çeşitli paketlerin gönderilip alındığı posta hizmeti de vermiştir.

Fransa da kafelerde daha alt kesimin, bohem sanatçılarının yemek yerlerdi. Kafeler 20’ci yüzyıl boyunca Fransa da önemli bir kurum olmaya devam etmiştir.

Kafeler günümüzde de önemli mekânlardır. Bu yüzden insanlara sıcak ortam sağlaması gerekmektedirler. Kafelerin dekorasyonu özenle yapılmalı.

Günümüzde kafelerin dekorasyonun da, dijital gergi tavan sistemleri önemli dekorasyon ürünüdür.

Dijital baskı gergi tavan ve duvar sistemleri artık kullanılmaya başlamıştır. Kafelerin tavanları ve duvarları, HD kalitesinde resim ve desenler ile UV baskı mürekkebi kullanılarak basılmış özel gergi kumaşlar ile kaplanır. Altında özel led lambalar ile aydınlatılarak, resimler ve desenler, kafenin içinde derinlik, canlılık ve mistik bir hava yaratırlar.

Gergi tavan sistemleri gibi esnekliği sayesinde şık ve estetik görünüm sağlar. Bir metre kare alana düşen gergi tavan kumaş ağırlığı metre karesi 200 gramdır. Metre kareye 100 kiloya kadar dayanıklıdır. Sağlığa zararlı maddeler içermediği gibi anti bakteriyeldir. Mikrop barındırmaz. Anti septiktir, toz tutmaz. Bu sayede cemaatin bulaşıcı hastalıklara yakalanması engellenir. HD gergi tavan 15 yıl garantilidir, renginde solma olmaz.

Konusunda uzman Barrisol dijital gergi tavan uygulamalarında da çok başarılıdır. Birçok kafelerde, kendini ispatlamıştır. HD gergi tavan sistemleri yüzlerce resim ve desen baskı ile kafelerin insanların algısını değiştirmiştir. İnsanların psikolojik olarak bağlanması sağlamıştır. Bu sayede kafelerin saygınlığı artar.

PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.