Anasayfa » Genel » Parlak Tavanların Bakımı

Parlak Tavanların Bakımı

Kategori Genel, Gergi Tavan 0

Parlak Tavanların Bakımı

Parlak gergi tavan doğru bakım yapıldığında uzun seneler boyunca evinizi süsleyecektir.Bu ürün polivinil klorürden yapıldığı için çok dayanıklıdır.özel bakım gerektirmez ,fakat temizlikte bazı ufak noktalara dikkat ederseniz  parlak gergi tavanınızın ömrünü uzatmış olursunuz.

Parlak germe tavanlar düşük ve yüksek sıcaklıktan etkilenirler.5 derece altındakı sıcaklıkta film çatlayabiliyor.Bu yüzden bu ürün kış mevsiminde odadakı tüm pencereler açıldığında çok büyük etkilenir.Kış mevsiminde odanızı havalandırmak istiyorsanız küçük pencere kullanmakla yapabilirsiniz ancak.Gergi tavan uygulandıktan hemen sonra onun bakımına dikkat etmek gerekir.Ayda bir kaç defa  kuru toz almak yeterlidir.Islak temizleme ise senede sadece 3 -4 defa yapılması yeterlidir.Parlak germe tavanların genel olarak yıkanmasına gerek yoktur ,onlar zaten kir almayan malzemelerden yapılmıştır.

Bazı zamanlar parlak gergi tavanlar da sık-sık kirlenebilirler.Bu en çok mutfak ve banyoda oluyor.Neden banyoda diye sorarsanız-banyoda su damlaları ve buhar çok zor ,temizlenmesi güç olan olan lekeler oluşturuyor.İlk önce banyoda su zor leke ve kirlerin olmaması için ilk önce son derece dikkatli olmanız gerek.Şöyle ki,çocuğunu yıkarken su damlalarının etrafa saçılmamasına dikkat edin.Ve işiniz bittikten sonra su lekeleri kurumadan temizleyin.Su lekesi kuruduktan temizlemeğe kalkarsanız çok zorlanacaksınız.

Mutfağınızda parlak germe tavan varsa,bu tavanın kirlenmesi kaçınılmazdır.Çünkü,yemek pişirirken yemeğin yağlı buharı tavana toplanır,Hele bir de gaz sobanızın üzerinde yemek buharını ve kokusunu dışarı çıkarmak için aspiratör yoksa.

Yaz mevsiminde biz havaların sıcaklığı nedeniyle pencereleri açık bırakırız ya da sık sık açarız.Bu yüzden de tavana kir ,toz daha çok yapışır ve bur da normal temizlenmeden daha çok temizleme gerektirir.

İlk önce bayanlar, parlak gergi tavanı temizlemeden önce bilmeniz gerekir ki,parlak gergi tavanı elektrik süpürgesinin kılsız ,yumşak başlığı ile temizlemelisiniz.Eğer böyle bir başlığınız yoksa ,o zaman tuvale dokunmadan çok az bir mesafeden yavaşca tozu vakumla çekebilirsiniz.Hafif bir artış gücü kullanırsanız tüm tozların yerinde kalmasına neden olur.

Parlak tavanların bakımı için başka bir yöntem olarak liften yapılmış bez kullanabilirsiniz.Mutfakta kullandığınız parlak gergi tavanınızı önce deterjanlı su ile yumuşak bez kullanarak hafifce temizleyin.ve iş bittikten sonra sabun lekesinin kalmaması için kuru yumşak bezle kurulayın.

Gergi tavanı temizlemek için sakın içerisinde klor maddesinin çok olduğu kimyasal temizleyiciler kullanamyın.Bu sizin tavanınızın renginin kayb etmesine neden olur.

PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.