Anasayfa » Gergi Tavan » Gergi Tavan Modelleri » Işıklı Doku Gergi Tavan

Işıklı Doku Gergi Tavan

Işıklı doku gergi tavan sistemi özel aparatları ile tavan gerilirken arkasına led aydınlatma uygulanarak kullanılmasına Işıklı gergi tavan sistemi denir. Gergi tavan arkasında ışık kaynağı bırakılmak sureti ile homojen , derinlik sağlayan , gün ışığı aydınlatmalı (ışıklı) tavanlar sunar . Farklı tip aydınlatma sistemlerinin , on/off , dim edilebilir , RGB-renk değişim sistemlerinin , başarı ile kullanılabileceği , Dünya ve Türkiye’de moda bu ışıklı tavan sistemleri , tasarımlarınıza önemli katkı sağlamakla kalmayıp , aydınlatma sistemlerine göre farklı bir boyut getirmektedir. Işıklı doku gergi tavan sistemleri en çok kullanılan gergi tavan kumaşları ve gergi tavan sistemleridir.

Işıklı gergi tavan sistemi aydınlatma sistemlerinde pek çok kez kullanılır. Bu sayede hem aydınlatma sorunu ortadan kalkar hemde dekoratif bir tavan sistemi meydana gelmiş olur. Gergi tavan aydınlatması soft bir ışık verir ve asla gözü yormaz. Mekanın hemen her köşesini aydınlatır ve he yöne aynı derecede ışık verir. Bu sayede gölge ve karanlık bölge kalmaz. Kapalı bir mekanda sanki hiç kapalı değişmişcesine bir hava yaratır.  Işıklı gergi tavan sistemlerinde günümüzün ileri teknolojisi olan LED aydınlatma sistemleri kullanılır. Bu sayede elektirk tasarrufu elde edilir. Elektrik faturalarında %80 e varan bir tasarruf sağlanır. Böylece uygulanan gergi tavan maliyeti yaklaşık olarak 6 ay veya daha az bir zaman içinde kendini amorte eder.

 

 

Gergi Tavan Aydınlatma, ışıklı gergi tavan, transparan gergi tavan kumaşı

PAYLAŞ

  1. Hüseyin Yılmaz
    | Cevapla

    Gergi tavan sistemi yaptırmayı düşünüyorum fakat bu konuda yardıma ihtiyacım var. Çünkü gergi tavan hakkında pek bir bilgim yok. Bu nedenle lütfen hem fiyatlarınız hakkında hemde gergi tavan uygulamaları hakkında bir fikir vermenizi rica ediyorum. Barisol tavan ve gergi tavan aynı ürünlermi onuda bilmiyorum. Ben hem gergi tavan hemde tavan aydınlatmada kullanmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.