Anasayfa » Genel » Gergi Tavan montaj hazırlıkları

Gergi Tavan montaj hazırlıkları

Kategori Genel, Gergi Tavan 0

Gergi Tavan montaj  hazırlıkları

Gergi tavan yapmaya başlamazdan önce var olan tavanda bazı hazırlıklar yapmak gerekir.Bu hazırlıklar çok dikkatlice ve düzgün olarak yapılmalıdır.Çünkü,bu hazırlık döneminin nasıl yapılması yapılmış olan gergi tavanın kullanılma süresini çok etkiler.

Odanın hazırlanması:

Germe tavan uygulamağa baçlamazdan önce uygulanan odanın her yerinde hazırlık işlemleri başlıyor.Bunu ilk baştan yapmanızda yarar var çünkü,sonradan yapılan işlem sonrakı çalışmanıza doğrudan etkileyebilir.

Odada bu işlemler yapılır:

  • Duvarların ölçülerek düz olup-olmadığını öğrenmek
  • Montaj işlemine başlamadan önce pencere kapaklarının da düzenlenmesi
  • Elekktrik kablolarının nerde geldiğinin öğrenilmesi ve hesaplanması
  •  Gelecekteki fikstür için kurulum sitelere tellerle bağlantı ve kablolama yapmak.
  • Tüm hazırlık isleminin zemin ile birlikte bitirmek.

Aynı zamanda duvar kağıtlarını temizlemek ve mümkün ola bildikce mobilyaları odadan çıkarmak gerekiyor.Eğer mobilyanız odadan çıkarılamayacak kadar ağırsa o zaman duvardan uzaklaştırarak sadece üzerini bir örtü ile örtmeniz yeterli olacaktır.Montaj yapımın son derece temiz yapılmasına rağmen yine de küçük tozlar etrafı kaplıyor.

Gergi tavan montaj  hazırlıkları zamanı pvc film kullanacaksanız,o zaman pvc film gerilene kadar ısı gaz tabancası ile 70 dereceye kadar ısıtılacaktır.Iıstma sürecinde odada olan mobilya ve ya bitkiler kötü etkilenebilr.Bu yüzden onların dışarı çıkarılmasında yarar var.Montaj tekstil resimleri ısıtılmadan yapıldığı için mobilyalara zarar vermeyebilir ama bitkileri muhakkak çıkarmanız gerekir.

Kaplama hazırlığı:

Döşeme levhalar çok dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır.İlk önce onu boya,badana ve sıvıdan temizlemek gerekir.gerekirse mevcut çatlakları kapatmak gerekir.Temizlik işlemi bitdikten sonra eğer gerekirse tabanı güçlendirmek için işlemnler yapılmalıdır.Her durumda astar yapılması gerekir.Çünkü,astar beton levhalar üzerinde mantar ve küf  oluşumunu önler.

Gergi tavan yapımında havalandırma kanallları özel dikkat gerektirir. Üretimleri gelecek tavan seviyesinin altında yerleştirilmelidir.

Germe tavan montaj  hazırlıkları döneminde tavana uygulanacak lambaların sayısı,elektrik bağlantısının yönü ve s.bu gibi durum hazırlıkları yapılır.Teller bağlantı noktalarına yönlendirilir ve tavana sabitlenir.Tüm kompleks yuvarlama kurulum için hazırlıklar zamanı ışıklar altına pedler monte edilir.Gergi tavan tuvaline hiç bir şey yapıştırmak mümkün olmayacaktır ,o yüzden  ışık lambaların tuvalin altına gelecek bir şekilde doğru bir tarzda yerleştirmek gerekir.

PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.