Anasayfa » Gergi Tavan » Dijital Baskı Gergi Tavan » Camilerin gelişmesi.

Camilerin gelişmesi.

Camiler Müslümanlar için önemli yapılardır. Cemaatin bir araya gelebilmesi, ibadetlerini yapabilmesi için Müslümanların, sessiz, temiz, huzurlu, kapalı bir ortama ihtiyaçları vardır. Bazı camilerin bahçeleri de vardır. Bunlar dan  bir çoğunun bahçeleri de düzenlidir. Tuvaletleri, abdest alma yerleri, oturup dinlenme yerleri yapılmıştır. Çeşit çeşit ağaç ve çiçeklerle donatılmışlardır. İnsanlar bahçelerinde banklara oturup ağaçların altında dinlenirler. Camilerin bahçelerinde mistik, huzurlu bir hava vardır.

Camilerin içleri de dışarısı gibi ibadetini yerine getiren cemaate, huzur vermeli. Bu yüzden gergi tavan sistemleri camiler için mükemmel bir dekorasyon ürünüdür.

Dijital baskı gergi tavan ve duvar sistemleri artık kullanılmaya başlamıştır. Camilerin tavanları ve duvarları, HD kalitesinde resim ve desenler ile UV baskı mürekkebi kullanılarak basılmış özel gergi kumaşlar ile kaplanır. Altında özel led lambalar ile aydınlatılarak, resimler ve desenler, caminin içinde derinlik, canlılık ve mistik bir hava yaratırlar. Hangi cemaat namazını soğuk beton duvar ve tavanların altında kılmak ister? Düşünün duvarında koskocaman hd kalitesinde bir Kâbe’nin resmi , her yerinde Osmanlı motifleri, insanlar kendini huzur ve güvende hisseder.

Gergi tavan sistemleri gibi esnekliği sayesinde şık ve estetik görünüm sağlar. Bir metre kare alana düşen gergi tavan kumaş ağırlığı metre karesi 200 gramdır. Metre kareye 100 kiloya kadar dayanıklıdır. Sağlığa zararlı maddeler içermediği gibi anti bakteriyeldir. Mikrop barındırmaz. Anti septiktir, toz tutmaz. Bu sayede cemaatin bulaşıcı hastalıklara yakalanması engellenir. HD gergi tavan 15 yıl garantilidir, renginde solma olmaz.

Konusunda uzman Barrisol dijital gergi tavan uygulamalarında da çok başarılıdır. Birçok camilerde, kendini ispatlamıştır. HD gergi tavan sistemleri yüzlerce resim ve desen baskı ile camilerin insanların algısını değiştirmiştir. İnsanların psikolojik olarak bağlanması sağlamıştır. Bu sayede camilerin saygınlığı artar.

PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.