Anasayfa » Gergi Tavan » Gergi tavanın Dekorasyonda Etkisi

Gergi tavanın Dekorasyonda Etkisi

Kategori Gergi Tavan 0

Bir çok mekana uygulanabilen bir sistem olup iç mekanlarda iç mimarların en çok tercih ettiği hem aydınlatmada hem de tavan dekorasyonlarında kullanılan tavan sistemi olan gergi tavan tercih sebepleridir. Gergi tavan sistemleri; zaman değiştikçe teknoloji ilerledikçe insanların düşünce ve istekleri değişiyor ve çoğalıyor ve akıl almaz derece artıyor. İnsanın aklından geçen her şeyi mekanına veya özel yaşam alanlarına taşımak istiyor ve görmek istiyor. Özellikle ortak yaşam alanlarında ve özel yaşam alanlarında tavan ve duvar dekorasyonlarında gergi tavan sitemlerinin uygulandığını görüyoruz. Bu tür tavan ve duvar dekorasyonları insanın duygu ve düşüncesini de gelişen teknoloji sayesinde göstermektedir. Tamamen yaşadığı mekanın tasarımında duvar ve duvar tasarımı sahibinin karakterini ve hayallerini yansıtmaktadır.

gergi tavan sistemleri ev iş yeri tavan dekorasyonlarında , Gergi tavanın Dekorasyonda EtkisiGergi tavan sistemleri tavan dekorasyonlarında ilk sırada olup en çok tercih edilen ve en çok uygulanan bir dekorasyon ürün olup bir çok avantajı vardır. Gerek tasarım, gerek uygulanabilirlik açısında tercih edilmelidir. Özel profilleri sayesinde uzun yıllar özelliğini kaybetmeden durabilir. Bu açıdan bakıldığı zaman diğer tavan maliyetlerine göre gaye uygun ve ekonomik bir sistemdir. Aydınlatma ve tasarım açısından avantajlı olup %80 elektrik tasarrufu sağlar. Bu sayede yaklaşık 6 ay içerisinde kendi maliyetini elektrik harcamasına gidecek parayla amorti etmektedir. Diğer tavan maliyetlerine bakıldığında diğer tavan sistemleri daha pahalı olup elektrik tasarrufu sağlamamaktadır. İşte buda özellikle hemen her alanda kullanılmasını sağlamaktadır. İç mimarların en çok kullandığı tavan dekorasyonların da üründür. Hem aydınlatma açısından hem de dekor açısında iç mimarlara ve mimarlarımıza kolaylık ve tasarım özgürlüğü sunmaktadır. Buda en büyük avantajlarında biri olup tercih edilme sebebidir.

Bir mekan düşünün her şeyi çok güzel tasarlanmış tavanına kadar fakat uygulamaya gelindiğinde tavan dekoru çok zor, peki burada ne yapılmalıdır. İşte tam burada germe tavan sistemleri ortaya çıkıyor ve bu zor olan yükü tek başına hallediyor. Bu da mimarlarımız da tasarım özgürlüğü ve basit bir şekilde uygulanmasını hedeflemektedir. Önemli olan da zaten budur. Müşterilerin isteklerini ve mimarlarımızın beklentilerini karşılamasıdır. Eğer dekorasyon ürünleri tasarımların isteklerini karşılayamazsa pek tercih edilen bir ürün olmaz. Bu o ürünün kullanılmamasına ve piyasadan kaybolmasına yol açar. Kesinlikle dekorasyon ürünleri müşterilerin ve mekanın tasarım açısından beklentilerini karşılaması gerekir.

Gergi tavan sistemleri her mekana uygulanabilir ve özel yaşam alanlarımızda özel mekanlarımızda kullanılabilmektedir. Transparan gergi tavan kumaşlarının ışık geçirgenliği özelliği sayesinde istenilen görsel UV baskı teknolojisi ile baskı yapılarak kullanılabilmektedir. Bu baskı teknolojisi diğer baskı teknikleri ile aynı gibi gözükse de aynı değildir. Germe tavan kumaşı baskı esnasında boyayı emer ve UV ışıkları ile anında kurur. Asla baskı sonrası koku yapmaz ve herhangi bir dış etkenden bu boya etkilenmez. Bunun için sadece UV baskı teknolojisi ile basılmalıdır. Başka bir baskı tekniği gergi tavan sisteminde kabul görmez. Bu tür tavan sistemlerine Barisol tavan sistemi de denilmektedir.

Bu tür uygulamalar ile germe tavan sistemleri hem hayallerinizi gerçekleştirmenize olanak tanımaktadır. Gayet ekonomik fiyatıyla ve beklentilerinizi karşılayacak bir esnekliğe ve yapıya sahip bir tavan ve duvar dekor ürünüdür. Bu tavan sistemleri hem daha kolay temizlenir hem uzun yıllar dayanıklığını korumaktadır. Anti bakteriyel yapısı sayesinde kesinlikle içinde bakteri taşımaz ve bakteri oluşmaz. Anti statik yapısı ile kesinlikle toz tutmaz. Diğer tavan sistemlerine göre boya ve badana istemez, temizlenmesi çok kolay olup hızlıca temizlenir. Bakım gerektirmez. Uzun yıllar dayanıklılığı sayesinde kendisini çok kısa sürede amorte etmektedir.

Bu tür uygulamalara ülkemizde barisol tavan olarak da bilinir. Barisol tavanlar hem dekorasyonlarda hemde aydınlatma sistemlerinde pek çok mekanlarda kullanılmaktadır. Bu uygulamalarda aydınlatma ürünleri olarak genelde LED teknoloji kullanılır. Hem çok uzun ömürlü olup hemde elektrik tasarrufu sayesinde kullanılmaktadır.

Gergi tavan uygulamlarında iyi bir marka seçilmelidir. Aksi takdirde bu piyasada o kadar çok uzak doğu ürünleri varki bunları ayırt etmek aslında çok zor değildir. Ama yine de dikkat edilmeli ve kesinlikle birinci sınıf gergi tavan ürünleri kullanılmalıdır.

Ev iş yeri dekorasyonlarında ve özel yaşam alanları tasarımlarında Bamax gergi tavana sistemlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bamax germe tavan sistemleri hem 1. Sınıf ürün olup hemde tam 15 yıl garanti vermektedir. Bu kadar uzun garanti veren ülkemizde tek firma olup müşteri memnuniyetini ön plansa tutmaktadır. %100 Müşteri memnuniyeti ile çalışan firma uzman personelleri sayesinde mükemmel mekanlar yaratmaktadır.

PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.