Anasayfa » Genel » Fiber Optik Gergi Tavan

Fiber Optik Gergi Tavan

Kategori Genel, Gergi Tavan 0

Fiber Optik Gergi Tavan

Fiber optik gergi tavan sistemi içinden ışığı yönlendiren plastik ve ya cam fiberler olan optik bir fiberdir.Optik fiberler iletişim malzemelerine oranla uzun mesafelerde olan veri iletişimini çok hızlı bir şekilde gnderdiği için,çoğunlukla bu sistemlerden kullanılır.Metal kablolar yerine fiber kablolar kullanılır.Bu da elektromanyetik etkileşimlerinin kayb olmamasına neden olur.Optik fiberler aynı zamanda alıcı ve benzer uygulamaların yapımında kullanılmaktadır.

Fiber optik gergi tavann kullanmakla tavanlarınıza farklı bir hava katmış olacaksınız

Fiber optik aydınlatma nasıl olur?

Bu gergi tavan aydınlatması 4 kısımdan oluşmaktadır.

  • ışık kaynağı
  • optik port
  • fiber optik iletken ve koruyucu katmanlar
  • sonlandırıcı optik lensler

Işık kaynağı nedir?

Işık kaynağı -lamba ,yansıtıcı,koruma ve güvenlik için sıcaklık sensörü,filtre,soğutma fanı,ışık odaklanmasına gereken objektifden oluşan bir sistemdir.

 

Lake doku gergi tavanda özel güçlü holojen ve metal lambalar gerekir.Ama bazen led de kullana da bilirsiniz.Lambanın güçlü olmasına göre güç kaynağı aşırı ısınır.Bunun için optik iletken ve aksamların ısıdan etkelenmesin diye fan kullanılır.

Temel holojen ve led lambalar gökyüzü uygulamasında kullanılmaktadır.75-85 watt gücüne sahiptir.

Metal halide lambalar çok parlaktır ve havuz aydınlatmasında kullanılmaktadır.250 watt civarında güçe sahiptir.

Işık kaynağının içerisine yerleştirilen filtrelerle çeşitli rankler elde edilir.DMX ismi verilen bu ışık kaynağı kumandayla ışık ve renk güçü idare edile bilir.

Optik port nedir?
Fiber optik iletkenlerle ışık kaynağı arasında bağlantı sağlayan parçadır.3 eksende 90 derece açıyla haraket ede bilme gücüne sahipdir.

Fiber optik iletken ve koruyucu kılıf nedir?
Fiber optik koruyucu kılıf ışığın kaynaktan çıkış noktasına kadar taşınmasını sağlar.Fiber optik iletkenler kılıfsız da kullanma özelliğine sahipdir.Dekoratif uygulamalarda çok tercih edilir.

Uygulamalarda geleneksel aydınlatma türü olan avize armatürleri de sonlandırıcı olarak kullanıla bilir.Fiber optik aydınlatmanın nasıl görüneceği sadece size bağlı bir şey.Değerli eşyaların saklandığı yerde kullanılan UV ışınlar eşyalara zarar vermez.Eşyalarınız koruma altında olur.Bu ürün çeşitli yerlerde havuz bahçe ,avm aydınlatmasında süper sonuçlar elde etmenizi sağlar.

PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.